Interesanti

Sinoptiķi steidzami brīdina par gaidāmo laiku brīvdienās – “Būs pavisam traki!”

Šobrīd Latviju burtiski pārņēmis kārtīgs aukstums un jāņem vērā, ka šāds laiks pašlaik uzkavējies tik tiešām ilgi, lai gan par precīzām prognozēm uz Ziemassvētkiem nav tik lielas teikšanas, jo katra nākamā diena var izmainīt esošo prognozi, tomēr izskatās, ka tik labas ziņas nemaz nav gaidāmas. Pašlaik runa iet par to, ka šīs nedēļas nogalē ir gaidāmi vārda tiešākajā nozīmē ne tikai bīstami, bet arī ļoti “pretīgi!” un tam tik tiešām ir vairāki iemesli, kuri skars ne tikai gājējus, bet vispamatīgāk – autovadītājus, kas atkal varēs izraisīt daudz jaunu un pamatīgu avāriju.

Tieši šīs nedēļas beigās, jeb pareizāk sakot brīvdienās, Latvijā būs gaidāmi tik tiešām pamatīgi nokrišņi un varen pamatīgi apledojuši ceļi. Sākot jau ar piektdienas vakaru, gaisa temperatūra svārstīsies jau ap 0 un +1, kas izraisīt pamatīgu apstākļu maiņu un tas var būt pavisam traki, nemaz nerunājot, kas mūs sagaida sestdien un svētdien, kas šāda tipa temperatūra turpinās saglabāties, prognozē sinoptiķi.

Līdz pat piektdienas pēcpusdienai temperatūra īpaši krasi neatšķirsies un gaidāma pavisam līdzīga gaisa temperatūra, kas svārstīsies robežās no -7 līdz -3 dienas laikā, taču jau dienas otrajā pusē temperatūra pakāpeniski sāks celties uz augšu un drīz vien sasniegs 0 grādu atzīmi lielakajā daļā valsts teritorijas. Jāņem vērā, ka tieši vakarā gaisa temperatūra daudzviet jau pārkāps pāri 0 grādu atzīmei un sasniegs +1 vai pat +2, kas radīs pamatīgu sniega un ledus kušanu.

Tieši šī bīstamā kominācija izveidos ļoti nepatīkamus ceļa apstākļus, ne tikai gājējiem, kuriem jāpārvietojas pa ietvi, bet automašīnu vadītājiem, kuri aizvien vairāk saskarsies ar slīdošo ledus masu, kas tiek dēvēta par melno ledu un tieši šis melnais ledus ir ļoti bīstams, jo bremzēšanas ceļš ir ievērojami milzīgāks nekā parasti, nemaz nerunājot par to, kas notiek, ja mašīnu sāk sanest…

Skatoties kopējo laikapstakļu fonu brīvdienās, gaidāms, ka pārsvarā būs apmācies un ļoti mitrs laiks, vietām arī būs gaidāms sniegs, jo daudzviet saglbāsies 0 grādu atzīme. Gaidāmas spēcīgas miglas un atkalas, kas veidos bīstami slidenus ceļus, tāpēc autovadītājiem ir ļoti jāuzmanās, jo būs jābrauc ar ekstremāli lielu piesardzību, savādāk tas var izmaksāt ļoti dārgi. Patreizējā prognoze norāda, ka arī nākamā nedēļa saglabāsies salīdzinoši līdzīga, kad gaisa temperatūra būs tuvu nullei.

Avots