Interesanti

Šodien beidzot ticis paziņots, kāds laiks patiesibā būs gaidāms nākamnedēļ…

Grūti noticēt, ka Latvijā karstums ir uzņēmis tik pamatīgus “apgriezienus” un ilgāku laiku nekas jau nav mainījies. Tieši šī iemesla dēļ rodas jautājums par to, vai šāds laiks turpināsies arī nākotnē, vai tomēr būs gaidāmas kādas konkrētas izmaiņas attiecībās uz karstās vasaras perioda fona?

Šobrīd meteorologi jau paziņojuši, ka tieši šīs nedēļas brīvdienās karstums tik tiešām nedaudz mazināsies, tomēr tas būs tik minimāli, ka īsti nevarēs just, jo karstuma vilnis joprojām ir pamatīgs. Tomēr pats interesantākais sākšoties tieši nākamajā nedēļā, kurā mūs gaida jauni pārsteigumi.

Jāņem vērā arī tas, ka līdz piektdienai visā valstī spēkā bija Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra izplatītais sarkanās pakāpes brīdinājums par karstumu līdz pat +34 grādiem, tomēr nu šis brīdinājums ir ticis pagarināts līdz pat svētdienai. Svētdien gan izskatās, ka brīdinājums no sarkanā pāris uz oranžo, bet vienalga tas īsti nemaina kopējo karstuma gaidāmo situāciju.

Konkrētais brīdinājums attiecas arī uz tropiskajām un siltām naktīm, kas jāņem vērā arī līdz pat svētdienai. Daudzviet centralajos, kā arī dienvidaustrumu novados spēkā ir brīdinājums par paaugstināta riska ugunbīstamību mežos. Nedrīkstam aizmirst arī to, ka gaidāmi spēcīgi pērkona negaisi, kopā ar lietusgāzēm, kas mijas kopā ar ļoti karstām dienām, beidzas ar pamatīgu negaisu un slapjumu.

Patīkamākā prognozes ir tieši par nākamo nedēļu un lūk kādēļ! Tas ir tikai tāpēc, ka nākamajā nedēļā Latvijā ienāks vēsāks gaiss tieši no ziemeļrietumiem. Tādējādi prognozes liecina, ka diezgan krasi samazināsies gaisa temperatūra, tomēr iespējamības vēl ir dažādas. Tāpat iespējams gan ciklons ar plašām lietavām, gan anticiklons ar sausāku laika periodu.

Tieši šī iemesla dēļ seko patīkamākā vēsts, jo maksimālā gaisa temperatūra vismaz dažās dienās vairs nepārsniegs +22 līdz +27 grādu atzīmi, dažviet var svārstīties pat tikai ap +20 grādiem. Līdz ar to, tas būs ideāli piemērots brīdis, lai beidzot varētu atpūsties no ilgstošā un mokošā karstuma, kas pārņēmis ne tikai Latviju, bet arī daudzas citas pasaules valstis, kur situācija ir vēl krietni trakāka.

Avots