Teju vai visas Latvijas lielākas bankas jau vairākas reizes cilvēkus ir brīdinājušas par šāda tipa situācijām. Pie tam situācija turpinās jau pietiekami ilgu laiku un tomēr tā joprojām nekādā veidā īsti nav atrisināta, jo acīmredzot tas nemaz nav tik vienkarši. Šie incidenti atkārojas visu laiku uz riņķi un visas bankas var tikai brīdināt bankas klientus par patrizējo situāciju, lai cilvēki nezaudētu kontos savu esošo naudu.
Krāpnieki izliekas par bankas darbiniekiem un izkrāpuši jau vismaz 27 000 Eiro, kas ir milzīga naudas summu, paziņojusi policija. Viens piemērs, kurš notika pavisam nesen. Rīgas Brasa srajonā tika saņemta ziņa no kādas sievietes, ka viņas bankā iztrūkst 9000 Eiro. Jau mazu mirkli vēlāk tika atklājies, ka viņa iekritusi garnadža nagos, kas izlicies par bankas darbinieku un zvanīja viņai.
Pavisam līdzīga situācija par krāpšanu tika saņemta arī 5. martā Rīgas Zemgales iecirknī. Sievietei pazanījusi krievu valodā runājoša persona, kura uzdevusies par Swedbank darbnieku un apgalvoja, ka sievietes bankas kontā tiekot veiktas dažādas nelikumīgas darbības, kuras nekavējoties ir jāpātrauc un lai ātrāk tas tiktu atrisināts, viņai ir jāpalīdz sadarboties.
Tādejādi, lai šīs darbības tiktu pārtrauktas, personai tika prasīts nosaukt savas bankas kartes numuru, kuru rezultātā izkrāpti veseli 2085 Eiro. Ļoti līdzīgs gadījums vēl tika konstatēts 2. martā, kad krāpniece vēl no vienas iedzīvotājas konta burtiski nozaga 16 148 Eiro, kas milzīga naudas summa. Un šādi atgadījumi notiekot salīdzinoši bieži.
Policija jau atkārtoti brīdina par šiem telefonkrāpniekiem, kuri ļoti aktīvi māk apvārdot cilvēkus un parasti runā krievu valodā uzdodoties par banku darbiniekiem. Tieši cenšas izvilināts bankas datu pieejas, lietotājunumurs un paroles, kuras pēc tam ar attālinātajiem autentifikācijas rīkiem liek apstiprināt.
Lasi vēl : 500 Eiro pabalsts ģimenēm nebūs viss! Lūk cik lielus pabalstus vēl sola Kariņš
Policija stipri atgādina būt ļoti uzmanīgiem un itin nekādā gadījumā nevienam neatklāt savu bankas kontu pieejas datus, kur nu vēl kaut kādiem nezināmies zvanītājiem. Ne banku ne citu valstu darbnieki, nekad neprasīt šāda tipa informāciju. Pie ta, ka telefonasarunas laikā uzrādās Latvijas numurs vai pats valsts iestādes numurs, tas nenozīmē, ka zvana tiešām no Latvijas, jo krāpnieki šos numurs ģenerē ļoti ātri.