Interesanti

Swedbank nāk klajā ar Pavisam Steidzamu paziņojumu visiem klientiem saistībā ar pilnīgi Jaunu Krāpšanas shēmu

Lai gan banku krāpšanas shēmas un mēģinājumi bieži ir atšķirīgi, to izcelsme joprojām ir līdzīga. Ar katru atkārtojumu mēdz rasties jaunas idejas par šiem noziegumiem, un krāpnieki tos izmanto ļoti, ļoti gudri un pārliecinoši. Tieši šī iemesla dēļ bankas parasti nesteidzas brīdināt klientus, jo daudzi ir zaudējuši lielas naudas summas no saviem bankas kontiem. Neveiksminiekiem bankas konts ir gandrīz vai uzreiz tukšs, neatkarīgi no tā, cik daudz naudas tajā atrodas. Tas ir tāpēc, ka pēdējā laikā ir bijuši aktīvi krāpnieki un vāc personas informāciju, lai nozagtu naudu no jūsu konta. Tas liecina, ka ir vērts būt uzmanīgiem ar savu naudu, īpaši kontos Swedbank! Tomēr ir pienācis laiks to visu aplūkot krietni smalkāk.

Krāpnieki, kas uzdodas par likumīgām finanšu iestādēm, izmantojot zagtas identitātes, lai izveidotu viltotus sociālo mediju kontus, ir tikai neliela daļa no pieejamās shēmas. Viņi izmanto šos kontus, lai izveidotu viltotas loterijas un citus likumīga izskata komerciālus piedāvājumus, krāpjot upurus sniegt sensitīvu informāciju. Tā kā tas izskatās tik reāli, daudzi cilvēki ir sajūsmā. Plašāka informācija par lietu nāks gaismā laika gaitā. Tā kā tik daudzi cilvēki ziņo par zaudējumiem savos bankas kontos, daži brīnās, kā tas ir iespējams un cik viegli krāpniekiem ir izkrāpt cilvēkus no viņu naudas.

Krāpnieki izmanto loterijas pretendentu sniegto informāciju, lai sazinātos ar potenciālajiem upuriem un pievilinātu viņus visādiem aizdomīgiem darījumiem. Viņi to dara, maskējoties par dažādu kretītiestāžu vai bankas darbiniekiem. Kad potenciālais upuris ievada savu tālruņa numuru, krāpnieki to izmanto, lai uzdotos par cietušā bankas vai drošības nodaļas pārstāvi. Vienmēr sazinieties ar banku, ja kāds pieprasa jūsu lietotājvārdu un internetbankas piekļuves kodu.

Nekad nedalieties ar šo informāciju ne ar vienu, neatkarīgi no tā, kas viņi apgalvo, ka ir vai ko viņi pārstāv. Tas attiecas pat tad, ja kāds apgalvo, ka ir policists vai bankas amatpersona. To savā sākotnējā paziņojumā skaidroja Swedbank klientu apkalpošanas vadītājs Vadims Frolovs, sakot, ka pēdējā laikā pieaudzis cietušo skaits. Jo, tiklīdz šie blēži iegūs piekļuvi jūsu datiem, jūs vienā mirklī zaudēsiet visu naudu savā bankas kontā!

Krāpnieki var iegūt informāciju par saviem upuriem, izmantojot viņu naivumu vai iesaistoties krāpnieciskās darbībās. Piemēram, cilvēki, kas piedalās loterijās vai citās apšaubāmās shēmās, bieži sniedz informāciju krāpniekiem. Turklāt daži cilvēki joprojām krīt uz krāpnieciskiem ieguldījumiem, solot milzīgu atdevi bez jebkādiem jautājumiem.

Jebkurš finanšu speciālists, kas darbojas saskaņā ar noteikumiem, zina, ka solījumi par milzīgu peļņu ar nelielu darbu ir krāpniecība. Tā vietā ir ieteicams strādāt ar vērtspapīru tirgotājiem. Programma AnyDesk, kas ir pievienota krāpnieku datoram, tradicionāli nodrošina krāpniekiem piekļuvi informācijai, piemēram, karšu informācijai un bankas informācijai.