Interesanti

“Tas ir Jāuztver nopietni!” Iedzīvotājiem tiek nopietni paziņots par gaidāmo laiku šonakt un rīt!

Esošais laiks tik tiešām nav no tiem labākajiem, tomēr neskatoties uz patstāvīgajām lietavām un aukstumu, šonakt un rīt gaidāms īpaši nepatīkams laiks. Galvenokārt tas skaidrojams tieši ar to, ka trešdienas naktī visā valtī pastiprināsies ne tikai sals, bet arī kopējais nokrišņu daudzums. Tomēr tas nebūt nav tā, ka vienkārši paliks tikai aukstāks, runa iet par reālo situāciju, kas valdīs uz ceļu un apkārt mums.

Pirmajā nakts daļā debesis gaidāmas salīdzinoši skairas, tomēr pēc tam mākoņu daudzums ļoti krasi palielināsies un dienas laikā no rietumiem būs gaidāmi ne tikai spēcīgi norkšīņi, bet arī sniegs, kurš var pāriet par slapju sniegu un atkal lietus, kas jau pēc pavisam īsa brīža sāks sasalt, tādējādi atkal radot ļoti bīstamas situācijas ne tikai autovadītājiem, bet arī gājējiem, kuri var gūt smagas traumas paslīdot uz slapja ledus uz kura vienkārši nav iespējams kārtīgi noturēties kājās. Tomēr, kas būs sagaida rīt un un tuvākajās dienās, un vai šāds laiks vēl saglabāsies gana ilgi?

Pati lielākā gaidāmā problēma būs tieši par ceļa apledošanu, kas parasti rezultējas ar īpaši daudz avārijām, jo ne visi ievero distanci, piemērotu ātrumu un citas drošas braukšanas prasmes. Gaisa temperatūra naktī var noslīdēt līdz pat – 12 grādiem, tāpēc nav jābrīnās par pamatīgu aukstumu arī agrā rīta stundā. Savukārt dienas gaidā valsts teritorijā gaisa temperatūra var noslīdēt līdz pat – 5 grādiem, tāpēc saģērbties vajadzēs īpaši silti.

Savukārt Rīgā nakts iesākumā debesis būs pārsvarā skaidrs, taču uz rīta pusi jau sāks pamatīgi apmākties, tieši pēcpusdienās būs gaidāmi pamatīgi nokrišņi, galvenokārt tas būs tieši sniega formā. Naktī pūtīs salīdzinoši lēns vējš, dienā mērens dienvidu, dienvidrietumu vējš. Minimālā gaisa temperatūra var noslīdēt līdz pat -8 grādiem, savukārt dienas laikā temperatūra var uzturēties tuvu nullei, kas veidosies pamatīgu apledojumu uz ceļiem.

Tas noteikti jāņem vērā visiem autovadītājiem, jo tieši šādās aukstās naktīs ceļi pamatīgi piesalst un it īpaši, kad temperatūra sāk celties uz augšu sāk veidoties papildus ūdens kārtiņa, kas to visu padara vēl slidenāku, brauciet uzmanīgi.

Avots