Interesanti

Bricis jau laicīgi brīdina iedzīvotājus par gaidāmo laiku nedēļas izskaņā!

Bricis jau laicīgi paziņojis, ka nedēļas izskaņā gaidāmas pamatīgas laika izmaiņas, kuras pamatīgi attieksies arī uz slapjo un draņķīgo laiku, kas visas ielas padarīs vēl pilnākas ar šļurgu un peļķēm. Ticis ziņots, ka piektdien visā Latvijā bieži uzspīdēs saule, bet būs ļoti vējains un neiztikt arī bez pamatīgiem nokrišņiem, tā liecna jaunākās prognozes, tomēr kā ar laiku turpmākajās dienās?

Jau nakts laikā debesis sāks skaidroties, bet savukārt dienā mākoņu kļūs vēl krietni mazāk. Savukārt vakarpusē Kurzemē to daudzums atkal krasi palielināsies. Naktī daudzviet gaidāmi spēcīgi nokrišņi, galenokārt sniegs un slapjš sniegs. Pagaidām prognozes liecina, ka visvairāk snigs tieši Vidzemē nu Latgalē, bet dienā īslaicīga snigšana ir gaidāma tikai valsts austrumu daļā. Tāpat gaidāms pamatīgi brāzmains rietumu vējš, kas var sasniedz līdz pat 20 metriem sekundē, kas jau tuvojas vētras spēkam, tāpēc jābūt ļoti uzmanīgiem. Tomēr jāņem vērā, ka tas itin nemaz nav viss, kas mūs sagaida.

Esošā minimālā gaisa temperatūra naktī būs ap -3 līdz +3 grādiem, savukārt dienā maksimālā gaisa temperatūra svārstīsies no +1 līdz +6 grādiem, kas veidos pamatīgu atkusni un sniega, ledus šļurgu, kas var apgrūtināt autobraucējus īpaši tajās vietās, kur tiek braukts vismazāk. Rīgā naktī iespējama neliela snigšana, tomēr diena paties bez salīdzinoši lieliem norkriņšiem, varēsim sagaidīt, ka spīdēs saulīte. Tomēr tam visam pa virsu jāņem tas, ka pūtīs spēcīgs rietumu vējš, kas var sasniegt 17 metrus sekundē.

Nopietni jāpievēršas tam, ka Latvijas rietumu un centrālajos rajonos nokrišņu un vējuzplūdu ietekmē ir sagaidāma ūden slīmeņa paaugstināšanās, tādēļ Latvijas Vides, ģeoloģijas nu meteoroloģjias centrs līdz pirmdienai 21. februārim jau ir paziņojis jeb izsludinājis dzeleteno brīdinājumu. Applūdīs palienes un zemākās zemes vietas. Atseviškos upju posmos centralajos rajons ir sagaidāma pamatīga ledus iešana.

Tāpat svarīgi ņemt vērā to, ka Latvijā daudzviet uz zemes ceļiem valdīs pamatīgs šķīdonis, dažviet tie ir applūduši, vai ļoti grūti izbraucami ceļi. Esiet uzmanīgi un brauciet atbildīgi, jo pašlaik ceļi ir tik tiešām tādā stāvoklī, kādi viņi ir…

Avots