Interesanti

Tas jau var sākt radīt problēmas… Bricis ziņo, kāds patiesībā laiks gaidāms nedēļas beigās

Šajā nedēļā ļoti bieži gaidāms lietus un pat pārāk bieži, nekā iepriekš varēja domāt. Īpaši lietavas gaidāmas Vidzemē un Latgalē, kā tas jau notiek šajā nedēļas sākumā. Šajās vietās nokrišņu daudzums var sākt tik tiešām radīt pamatīgas problēmas un tam ir savs izskaidrojums.

Tieši lielais nokrišnu daudzums var sākt radīt tik tiešām pamatīgas un papildu problēmas, kuras nevienam pašlaik nav vajadzīgas. Pārmērīgais lietus var pārmērcēt laukus, un uz tiem var sākt krāties nevajadzīgās ūdens saucamās “lāmas,” kas itin nemaz nav labi.

Laiks atlikušajā nedēļā visu laiku būs nepastāvīgs. Pēkšņi siltakām pēcpusdienām var sekot pavisam vēsas, mākoņainas un pat lietainas laika noskaņas, kuras pēc tam nākamajā dienā atkal var pārmīties ar sauli un siltumu no +18 līdz +20 grādiem, kas tieši sagaidāms Kurzemes pusē.

Savukārt Latgales un Vidzemes pusē gaisa temperatūra pārsvarā svārstīsies ap +15 grādiem, tomēr brīžos, kad gaidāmas stiprās lietavas, tad laika temperatūra būs ap +10 līdz +12 grādiem pēc celsija.

Pašas spēcīgakās lietavas valsts austrumos, visticamāk, skars ceturtdien un piektdien, tomēr brīvdienās laika apstākļi var palēnām sākt uzlaboties. Retāk līs, saules būs vairāk, kā arī temperatūra mazliet sāks paaugstināties.

Tieši naktīs un no rītiem var veidoties migla un temperatūra naktīs būs pārsvarās no +5 līdz +10 grādu robežās. Tieši dzestrākais būs piektdienas un sestdienas rīts, kad vietām gaisa temperatūra varēs noslīdēt līdz +2 līdz +4 grādu atzīmei.

Tāpat pastāv neliels salnu risks, tomēr ja tās arī vietām būs, tad visticamāk nekādu lielo skādi neradīs, jo būs tikai īslaicīgas. Pašlaik gan atliek cerēt, ka nākamajās nedēļās laiks sāks uzlaboties, jo kurš gan gribētu šādu vasaru, kad katru dienu līst un nav patīkami silts, lai varētu iziet ārā?

Cerēsim uz to labāko, lai Amerikas vadošie sinoptiķi Latvijai jau iepriekš prognozējuši ne pārāk siltu vasaru. Tomēr der atcerēties, ka garāko tipu prognozēm ne vienmēr var ticēt, jo tās ir pārāk tālu. Tikai tad, kad nāks tuvāk, tad arī zināsim, kāds tieši mūs sagaida laiks.

Avots