Interesanti

Tikko Paziņota pirmā gaidāmā prognoze, kad Latvijā parādīsies pirmais sniegs! Ātrāk, nekā domāts!

Lai gan kopumā mums vēl nesen bija ļoti patīkami silta un karsta vasara, kas daudziem ir par daudz. Tātad tagad esam rudens vidū. Lai gan pašreizējā temperatūra joprojām ir salīdzinoši laba, pareizāk sakot, silta, kopējā laika prognoze nav īpaši patīkama. Tas padara kopējo situāciju ļoti drēgnu un nepatīkamu, ņemot vērā, ka laiks kļūst vēsāks. Jāņem vērā arī tas, ka drīz laikapstākļi strauji mainās, šoreiz tieši uz auksto un mitro pusi, kas nav patīkami.

Šobrīd tieši šajā kontekstā slavenais Latvijas dabas vērotājs Vilis Bukšs dalījies ar savām jaunākajām nākotnes prognozēm. Viņš arī paziņoja, ka neslēpj, ka Latvijā jau var redzēt pirmo sniegu, ņemot vērā, ka pašreizējie laikapstākļi ir ļoti mainīgi. Laicīgi jāpiemin, ka Bukša prognoze septembrim jau vairākkārt izskanējusi. Viņš paziņojis, ka rudens šajā valstī būs garš un auksts. Bet, šobrīd galvenais, kādi laikapstākļi gaidāmi drīzumā un kad uzsnigs pirmais sniegs?

Viņš arī sacīja, ka, ja šobrīd runājam par oktobra laikapstākļiem, tad, pēc Bukša teiktā, oktobra pirmajā pusē vēl tik tiešām bija salīdzinoši labs un patīkams laiks, ko arī paši varējāt novērtēt. Situācija gan strauji mainīsies oktobra otrajā pusē. Pie tam jāņem vēra, ka iedzīvotāji nevēlas maksāt milzīgas naudas summas par saņemto siltumu, ko apkures rēķini pašlaik ir pilnīgākajā kosmosā!

Tieši oktobra otrajā pusē viss kļūs vēl nepatīkamāks visiem tiem, kuri jau līdz šim pieraduši pie patīkamā siltuma un labajiem laikapstākļiem. Pamazām līdz oktobra otrajai pusei dienas kļūs mitrākas un vēsākas un krietni drēgnākas. Gaidāmi vairāk nokrišņu, kas nozīmē, ka kļūs arī dubļaināks. Līdz ar to iestāsies kārtīgi rudenīgs laiks, kurā dubļi būs ikdienas sastāvdaļa. Bet kā tad īsti ar to gaidāmo sniegu un visu pārējo?

Realitāte viss mainīsies tieši oktobra pēdējā nedēļā. Oktobra pēdējā nedēļā temperatūra nepakāpsies augstāk par +8 grādiem. Naktī var rasties sals, kas nozīmē, ka autovadītājiem jābūt ļoti uzmanīgiem. Visbeidzot, kas attiecas uz viņa prognozēto pirmo sniedziņu tad ar kopējām lietusgāzēm pievienosies ne tikai krusa, bet arī slapjš sniegs. Jāatzīst, ka tas ir tik tiešām ļoti tuvu.