Interesanti

Kuldīgas slimnīcas mediķes pastāsta, kā patiesība jūtas nedēļu pēc Covid-19 saņemtās vakcīnas

Nedēļu pēc vakcinācijas ar Covid-19 vakcīnu Kuldīgas slimnīcas ārstiem nav bijušas negatīvas blakusparādības, un kopš vakcīnas saņemšanas viņiem nav bijis īslaicīgi jāpārtrauc darbs. Tikai dažas dienas pēc vakcinācijas vakcīnas vieta ir susrstējusi, bet tas ir normāli – arī pēc citiem vakcinācijas veidiem. Viņi mudina cilvēkus saņemt vakcīnu pret Covid-19.

Kuldīgas slimnīcas ārsti pastāstīja, kā viņi jutās pēc Covid-19 vakcīnas saņemšanas pēc nedēļas. Slimnīcas medicīnas personāls pirmo no divām vakcīnām saņēma pirms nedēļas (tas ir, 6. janvārī), un tagad atzīst, ka nav ziņots par būtiskām blakusparādībām. Saskaņā ar Kuldīgas pašvaldības valdības ziņojumu daži cilvēki minēja īslaicīgu miegainību pēc vakcinācijas, otrs ir galvassāpes, bet lielākā daļa cilvēku sāpes un apsārtumu novēro tikai vakcinācijas vietā.

Slimnīcas galvenā ārste Svetlana Serpāne sacīja: “Cilvēki vienmēr baidās no visām jaunajām lietām un nezināmā, tāpēc vispirms cilvēkiem ir daži jautājumi par vakcināciju. Pēc vakcinācijas es uzklausīju ekspertu un citu cilvēku viedokļus. Tas drīz izzudīs. Turklāt viņi bez jebkādas ziņas var sazināties ar cilvēkiem, kas inficēti ar Covid-19, jebkurā laikā un vietā. Mēs arī nodrošinām nepieciešamo medicīnisko palīdzību un ārstēšanu Covid-19 pacientiem katru dienu līdz pārejai uz pēdējo infekciju Līdz slimības nodaļai “.

Ārsti teica, ka pēc vakcinācijas sajūta bija tāda pati kā pēc citām vakcīnām: pēc vakcinācijas pret Covid-19 roka nākamajā dienā tikai nedaudz sāpēja roka, kas ir normāla paradība pēc jebkāda tipa potes. “

Gandrīz viss reanimācijas un anestezioloģijas nodaļas personāls ir vakcinēts. Māsa Lolita Dabra sacīja, ka nevienai kolēģei nebija sūdzību: ““Pirmajās dienās sāpēja roka, bet tas tā ir arī no citām vakcīnām. Citu nepatīkamu sajūtu nav. Manuprāt, tas Vakcīna ir sākums atgriešanās ierastajā dzīves ritmā – lai apmierinātu bērnu un mazbērnu rūpes, piedalītos koncertos vai ceļojumos. “

Citi kolēģi minēja vieglas galvassāpes vai drudzi, taču tā ir arī Pfizer un BioNtech vakcīnu izstrādātāju minētā blakusparādība.

Bērnu nodaļas Māsa Līga Vera bērnu nodaļā teica: “Pēc vakcinācijas jutos labi. Vienkārši sajutu pastiprinātu miegainību, un nelielas sāpes rokās ātri izzuda. Pēc vakcinācijas pret gripu nedēļu sāpēja roka. Daudzi Cilvēki man jautā par blakusparādībām, bet es nevaru nevienu pieminēt, balstoties uz savu pieredzi. Pirms vakcinācijas mums bija iespēja uzzināt par vakcīnas iespējamām blakusparādībām, bet es neko citu neatradu.

Arī slimnīcas galvenā medmāsa Ilze Lude sacīja, ka, izņemot roku sāpes (kas ir normāla reakcija), citi apstākļi netika novēroti. Pēc vakcinācijas nav ierobežojumu atgriezties ikdienas dzīvē.

Vakcinācija ir svarīga arī ilgtermiņa sociālās aprūpes darbiniekiem slimnīcās. Tās vadītāja Dace Upleja nedēļas laikā nekonstatēja blakusparādības: man nav bažu, jo es domāju, ka tas ir nepieciešams. Mēs strādājam vietā, kur cilvēki ir jāaizsargā. Ja vakcīnas var aizsargāt mūs un citus, tad es domāju, ka tas mums ir jādara. “

Avots