Interesanti

“Vai ir pamats uztraukumam”? Bricis ziņo par laiku šonedēļ un to, kas mūs sagaida tālāk!

Laiks pēdējās dienās un arī līdz pat nedēlas beigām būs krietni karstāks nekā parasti, un to ļoti labi var izjust uz savas ādas, nemaz nerunājot par to, ka atrasties ārā šādā laikā pārmērīgi ilgi, var būt pat veselībai bīstami. Tomēr šoreiz pats būtiskākais jautājums ir tieši par to, kas tad būs sagaida turmpākajās dienās un tālāk?

Latvijas Televīzijas raidījuma “Rīta Panorāma LTV laika ziņu redaktors Toms Bricis atklāti izteicās, ka šonedēļ Rīgā ir ticis pārspēts tropisko nakšu rekords un tas ir tik tiešām kaut kas liels, jo nekad iepriekš temperatūra nav bijusi tik augstā līmenī, kā tas ir šobrīd.

Tomēr šajā gadījumā jāņem vērā tas, ka itin nekas nav beidzies, jo pamatīgais karstuma vilnis Latvijā uzturēsies līdz pat nedēļas beigām un atliek cerēt, ka nākamajā nedēļā tāda svelme vienkārši vairs nebūt, lai gan to vēl varam tikai minēt. Tomēr, kas īsti notiks turpmakajās dienās un ar ko ir jārēķinās?

Diemžēl pats Bricis norādīja, ka karstums joprojām turpināsies un ceturtdien termometra stabiņš var uzkāpt līdz pat +34 grādiem. Tieši šajās dienās, pavisam noteikti nav ieteicams uzturēties tiešajos saules staros, jo varat pat nepamanīt līdz tam brīdim, kad Jums jau būs saules dūriens, kas ir ļoti nopietni.

“Ieslīdam jaunā klimata zonā, ja tā var teikt, kāda iepriekš Latvijā nav pieredzēta, jo Rīgā šī bija četrpadsmitā nakts šajā vasarā, kad temperatūra nav noslīdējusi zem divdesmit grādiem – tātad tropiskā nakts,” skaidri izteicās Bricis.

Nākamās ilgtermiņa prognozes norāda uz to, ka laiks arī turpmāk būs krietni siltāks par klimatisko normu. Bricis gan piebildis, ka šajās brīvdienās gaisa temperatūra varētu mazlietiņ noslīdēt uz leju salīdzinot ar esošoā brīža situāciju, tomēr vienalga brīvdienas būs karstas un lielāka atelpa varētu būt tieši nākamajā nedēļā.

Tieši nākamajā nedēļā gaisa temperatūra varētu nostāties ap +24 grādiem dienā un tas jau būs krietni labāk, nekā laiks, kas valda šobrīd, jo tveice ir vairāk nekā vienkārši pamatīga

Avots