Interesanti

Vasaras Beigas noslēgušās? Bricis jau laicīgi paziņo vai šovasar vēl vispār būs sagaidāms karsts laiks!

Sagaidāms, ka nedēļas nogalē karstuma vilnis beigsies, nevis nedaudz, bet pilnībā, jo gaidāma ievērojama temperatūras pazemināšanās. Šoreiz svarīgākais ir zināt, vai līdzīgs karstuma vilnis ir gaidāms arī vasarā, vai arī var uzskatīt, ka šīs ir vasaras karstākās divas nedēļas, un tik labu laiku vairs nevar sagaidīt? Tagad ir pienācis laiks beidzot uzzināt un saprast, kā tas patiesībā pastāvēs, jo izrādās, ka kopējā prognoze nav tik laba, kā gribētos, un tas ir pamatoti.

Arī otrā nakts būs slapja, gaisa temperatūrai nenoslīdot zem 16…21 grāda, savukārt dienā valsts lielākajā daļā joprojām ir 22…24 grādi. Gaidāms pērkona negaiss un gaisa temperatūra pēcpusdienā pazemināsies līdz 20…24 grādiem. Svētdien karstuma vilnis Latvijā ir gandrīz beidzies, taču joprojām būs silts laiks, kas naktī uz svētdienu pakāpsies līdz 13…18 grādiem, dienā 22…25 grādu robežās un pat augstāks par valstī noteikto maksimumu. Īslaicīgi pērkona negaiss Vidzemes un Latgales rajonos, bet svarīgākais ir zināt, kas turpināsies un kāds būs karstais laiks tuvākajā vasarā?

Bīstamas vēja brāzmas, stiprs lietus, krusa un pat plūdi var rasties ar katru spēcīgo vētru, kas var izraisīt redzamības traucējumus un padarīt ceļu dubļainu. Autovadītājiem ir jāapzinās, ka viņu automašīna var ļoti strauji nēsāt akvaplanēšanā, kas var izraisīt nopietnu negadījumu. Nākamnedēļ būs stiprs lietus, bet kā ar karsto laiku?

Pirmdien visā Vidzemē un Latgalē būs līdzīgs laiks, pērkona negaiss un temperatūra ap 20 grādiem. Savukārt Kurzemes piekrastē otrdien zemāk par 20 grādiem nepaies. Pagaidām gan nav saredzams, vai Augustā būs izteikti kāds karstuma vilnis, lai varētu izbaudīt karstuma dienas, kā nekā pēdējais vasaras mēnesis un cilvēki, to tik tiešam grib izbaudīt pēc kārtīgas programmas.

Nākamnedēļ gandrīz visu nedēļu temperatūra būs no 18 līdz 28 grādiem. Varbūt ceturtdien un piektdien atsevišķos rajonos būs tikai ap 20 grādi, kas priekš vasaras laika būtu ārkārtīgi auksti. Gandrīz katru dienu atsevišķos rajonos tiek prognozēts pērkona negaiss vai lietus kā jau lielākoties tas bija arī jūlijā, tāpēc neaizmirstiet paņemt arī savus lietussargu, lai nesanāktu izmirkt.