Interesanti, Noderīgi

Viņķele ir paziņojusi par pirmām gaidāmajam Covid-19 vakcīnām un paziņo cilvēku grupas, kuri tiks potēti pirmie!

Veselības ministre Ilze Viņķele (AP) žurnālistiem sacīja, ka pirmais līgums ar Covid-19 vakcīnu ražotāju AstraZeneca paredz, ka Latvijā ieradīsies līdz decembra beigām, taču tagad ražotājs ir paziņojis, ka vakcīna, visticamāk, netiks iegūta vēl tik ātri. Tiekot ziņots, ka tās varētu tikt piegādātas Janvārī.

Ministre atteicās minēt precīzu vakcīnas nonākšanas Latvijā datumu, norādot, ka ražotājam joprojām ir pietiekami daudz nenoteiktības. Tāpēc Viņķele sacīja, ka jautājums par to, vai vakcīna patiešām nonāks Latvijā janvārī, šobrīd nav atkarīgs no politiķiem vai visas valdības.

Tomēr viņa paskaidroja, ka katram cilvēkam ir divas vakcīnas devas, kas kopumā veido ārstēšanas kursu. Tāpēc minētajiem 800 000 cilvēku, kas ir vakcinējamais skaits Latvijā, būs nepieciešamas 1 600 000 vakcīnas devas.

Pēc ministres teiktā, avansā par šīm vakcīnām ir samaksāti 1,6 miljoni eiro. Kopumā septiņi ražotāji ir panākuši vienošanos ar Eiropas Savienību, un pēc Viņķeles teiktā, divi no viņiem salīdzinoši droši varēs ražot vakcīnas.

Saskaņā ar ziņojumiem, kad iznāks vakcīna Covid-19, vakcinācija tiks pakāpeniski veikta Latvijā. Vispirms tiks vakcinēts medicīnas personāls, un pēc tam tiks vakcinēti sociālās aprūpes centra klienti un darbinieki. Anna Strappane ) Pastāstīja aģentūra LETA.

Nākamie vakcinētie cilvēki būs vecāki par 65 gadiem, cilvēki ar hroniskām slimībām, ķirurģiskā dienesta personāls un personāls izglītības iestādēs. Šo grupu noteikšana balstās uz Eiropas Komisijas ieteikumiem un citu valstu praksi.

Pašreizējais plāns ir tāds, ka, ja vakcīnu ražotāji apstiprina pasūtījumus no Latvijas, viņi var iegādāties valsts iepirktās vakcīnas vairāk nekā 800 000 cilvēku, ja vien šis skaitlis var būt lielāks. Šodien Veselības ministrija iepazīstināja Latvijas valdību un Krīzes vadības komiteju ar vakcinācijas stratēģiju Covid-19.