Interesanti

Viņķele nāk klajā ar būtisku paziņojumu un izsakās vai Vakcinācija būšot obligāta!

Veselības ministre Ilze Viņķele ir paziņojusi savu viedokli saistībā ar Covid-19 vakcīnām un ar to saistītām tēmām. Patreizējā situācijā viss ir tā, kā tas ir un piespiedu obligāta vakcinēšanās pret Covid-19 Latvijā nav plānota. Tā vietā valsts pašlaik cer uz sabiedrības atbildību un visa kopējās izpratnes izveidošanu. Tieši tā otrdien portāla Tvnet speciāļi rīkotajā sarunā Covid-19 vakcinācija, jautājiet droši, izteicās Veselības ministre Viņķele.

Tāpat Veselības ministre skaidri un gaiši pauda savu viedokli, ka valstī pašlaik ir izveidojusies viedokļu dažāda polarizācija un piespiedu vakcinēšanas varētu izraisīt tik tiešām ļoti strauju pretreakciju, kas noteikti nenāktu par labu esošajā situācijā.

Tomēr viņa stingri un pārliecinoši izteica cerību, ka izdosies kādā veidā izveidot dialogu ar sabiedrību, lai pašā sabiedrībā izveidotos līdzīga izpratne par Covid-19 slimības sekām, un tādā veidā tiktu izveidota kopīga sabiedrības sapratne par esošo un notiekošo situāciju.

Tāpat Viņķele lika acīmredzami saprast vairākas lietas, viņa izteicās : “Es neticu piespiedu metodēm”, pēc tam atkārtoti uzsverot, ka piespiedu vakcinēšana būtu iespējama tikai tad, ja Imunizācijas valsts padoma ieteiktu to darīt un rīkot, taču tagad nekas tāds netiks darīts.

Veselības ministre drīz vien uzsvēra to, ka patreizējā situācijā nav nekādas sankcijas pret skolotājiem vai ārstiem, kuri nebūs pašapzināti vakcinējušies pret Covid-19.

Tomēr Ministre skaidri un gaiši uzsvēra, ka bizness varētu likt pārdomāt savu lēmumu, jo patreizējā lidsabiedrības un tūrisma joma maksimāli gribēs mazināt visus iespējamos riskus, kas patreizējā brīdī ir saistīti ar vīrusu un tas ir diezgan loģiski un vienkārši saprotams.

Pašlaik gan atliek vien gaidīt, kad vēl Latvijā ieradīsies nākamās Covid-19 vakcīnas un lūkot, kā esošā situācija uzlabosies, pretējā gadījumā situācija tik tiešām palikusi bēdīga, jo inficēto skaits nesarūk un slimnīcās atrodās aizvien vairāk un vairāk cilvēku, kas jau tā pārslogo ārstu un mediķu darbu.

Cerēsim, ka jaunās vakcīnas dos savus rezultātus un esošā situācija tik tiešām sāks uzlaboties, lai dzīve varētu ritēt, kā iepriekš.

Avots