Interesanti

Bricis paziņo, ka šonedēļ gaidāms lielākais karstums vilnis pēdējo divu gadu laikā

Lai arī iepriekš vel tika runāts par to, kāda tad Latvijā būs gaidāma vasara, varēja tikai cerēt, ka tā būs silta, šoreiz situācija kļūst aizvien labāka, tomēr siltums, kurš pārraugs karstumā var mainīt pat pēdējo divu gadu rekordus, jo paziņoti lieli jaunumi, kuri atticināmi uz šīs nedēļas otro pusi, kā arī par nākamo nedēļu. 

Tikai vēl otrdiena laiks būs salīdzinoši mākoņais, pie tam dažviet Kurzemē, bet dienā valsts centrālajā un austrumu daļā gaidāms neliels lietus, tomēr gaisa temperatūra nedēļas pirmajā pusē sasniegs aptuveni +17 līdz +22 grādus, tā vēsta Toms Bricis sociālajos tīklos.

Savukārt trešdien un ceturtdien laiks būs ne tikai krietni saulaināks, bet arī kļūs ievērojami sauss. Temperatūra pēcpusdienās pakāpsies jau aptuveni no +21 līdz + 26 grādiem pēc celsija. Savukārtu naktis vēl būs salīdzinoši vēsas, ar minimālo temperatūru no +7 līdz + 12  grādu robežās pēc celsija.

Tomēr viss būtiski mainīsies jau nedēļas beigās, kur laika temperatūra strauji pacelsies uz augšu un, iespējams, tiks mainīti pēdējo divu gadu karstuma rekordi. Tieši brīvdienās termometra stabiņš pakāpsies no aptuveni +26 grādiem līdz pat +31 grādam, bet savukārt naktīs nepaliks vēsāks no par +15 līdz +20 grādiem, kas nozīmē, ka arī naktīs būs salīdzinoši karsts, kas daudziem varēs sagādāt grūtības aizmigt.

Tieši patreizējās progozes norāda uz to, ka šis būs lielākais karstuma vilnis tieši pēdējo divu gadu laikā, jo nākamās nedēlas sākumā vēl nedaudz var paaugstināties, līdz ar to, tas tik tiešām var salauzt pēdējo gadu rekordus. Piemēram, pagājušajā vasarā – augstākā temperatūra bija +31,4 grādi pēc celsija, kas tika fiksēts 18. jūnijā Skultē.

Par konkrēto karstuma vilni Latvijā tiek uzskatīta gaisa temperatūra, kas nav zemāka par +27 grādiem divas dienas pēc kārtas. Šāda līmeņa apstakļi atbilst dzelenā līmeņa brīdinājumam. Ja temperatūra sasniedz jau +32 grādus, tad tiek izplatīts oranžā līmeņa brīdinājums, kas raksturo jau pārmērīgi stipru karstumu.

Tomēr, ja svēlme ar vismaz +32 grādiem turpinās divas dienas un naktīs nenoslīd zemāk par +20 grādiem, tad tas jau skaitās ekstremāli stiprs karstums, kas atbilst pašam augstākajam – sarkanā tipa brīdinājumam, tā ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteorloģijas centra informācija.

Avots