Interesanti

Visā Latvijas teritorijā izsludināts sarkanais brīdinājums: “Tik ekstremāls karstums vēl nebūs bijis!”

Šoreiz šī situācija ir piemeklējusi arī Latviju un ko tur daudz, bet arī Latviju sasniegs ekstremāls karstums, kas gan var būt bīstams pat veselībai un dzīvībai, jo tieši cilvēkiem ar vājākām sirdīm karstums mēdz būt pat letāls, kas diemžēl ir bēdīgi. Tomēr šī brīža situācija Latvijā gaidāma ar sarkano jeb bīstamāko brīdinājuma signālu par karstumu.

Līdz pat piektdienai 16. jūlijam – pilnīgi visā Latvijas teritorijā ir spēkā sarkanais un pats augstākais kategorijas brīdinājumus, kurš norāda par ekstremāli stipru karstumu, tā ziņo Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteorloģijas centrs. Un kā izrādās, tad karstums gaidāms tik milzīgs, ka tas varētu pārspēt vairākus iepriekšējo karstuma rekordus.

Brīdinājumā tiek norādīts, ka līdz pat darba nedēļas beigām termometra stabiņš teju vai visā valsts robežā, kā arī Rīgā pēcpusdienas stundās var pakāpties no +32 līdz pat +34 grādiem. Tāpat arī naktīs būs gaidāmas tropiskās naktis, jo gaisa temperatūra nesamazināsies zem +20 grādiem.

Iepriekš sarkanais brīdinājums milzīgā karstuma dēl bija spēkā jau no 21. līdz 23. jūnijam. Savukārt valsts centrālajā, kā arī austrumu daļā no 9. līdz 10. jūlijam, dienvidrietumos no 11. līdz 12. jūlijam. Sarkanais brīdinājums nozīmē, ka veselībai un dzīvībai draud briesmas, un jums ir jārīkojas, lai pasargātu sevi. Iedzīvotājiem jāseko līdzi jaunākajām laika prognozēm un attiecīgo iestāžu sniegtajiem norādījumiem un jāsagatavojas ārkārtas pasākumiem.

Eksperti atgādina, ka karstā laikā jāizvēlas pareizais apģērbs un jāuzņem daudz šķidruma. Jāpadzerās vēl pirms Jums pienākušas ļoti lielas slāpes. Nav ieteicams dzert alkoholu, espresso, tēju un dzērienus, kas satur daudz cukura. Ieteicams valkāt galvassegas un vieglas, vieglas un elpojošas drēbes. Lai novērstu ultravioletā starojuma negatīvo ietekmi uz acīm, jālieto saulesbrilles.

Izvairieties no ilgstošas ​​fiziskas slodzes saulē un karstā telpā. Īpaši pakļauti riskam ir vecāka gadagājuma cilvēki, mazi bērni, guloši pacienti, cilvēki ar hroniskām slimībām, īpaši tie, kuriem ir elpošanas ceļu vai sirds slimības vai garīgās veselības problēmas, cilvēki, kuri lieto noteiktas zāles vai nodarbojas ar sporta aktivitātēm lielajā karstumā un bezgaisā.

Nekad neatstājiet savu bērnu automašīnā vienu. Vecākiem arī jāpatur prātā, ka ratiņi var kļūt par “siltumnīcu” un bērns var nomirt, ja tas stipri pārkarst.

Avots