Interesanti, Izklaide, Noderīgi, Sievietēm, Šokējoši, Video

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs aicina VID aktīvāk konsultēt lauksaimniekus nodokļu jautājumos

Trešdien, 1. martā, zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikās ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektori Ilzi Cīruli, lai pārrunātu vairākus svarīgus jautājumus saistībā ar VID un lauksaimnieku sadarbības uzlabošanu, situāciju ar ēnu ekonomikas apkarošanu un citiem jautājumiem.

 

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs tikšanās laikā uzsvēra, ka bieži vien dažādi pārpratumi saistībā ar nodokļu iekasēšanu no lauksaimniekiem radušies nevis nevēlēšanās maksāt nodokļus, bet gan lauksaimnieku neinformētības dēļ. Tāpēc zemkopības ministrs aicināja VID vairāk tikties ar lauksaimnieku organizācijām, kā arī piedalīties Zemkopības ministrijas rīkotajos informatīvajos semināros, lai VID varētu nepastarpināti zemniekiem skaidrot nodokļu normatīvus un izmaiņas tajos. VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule apliecināja, ka VID labprāt piedalītos Zemkopības ministrijas organizētajos semināros, lai palīdzētu lauksaimniekiem labāk izprast jautājumus saistībā ar nodokļu administrēšanu.

 

Zemkopības ministrs Jānis Dūklavs arī informēja, ka dažādu ekonomisku un citu apgrūtinājumu dēļ (tirgus daļas zaudējums pēc Krievijas ekonomisko sankciju ieviešanas, Āfrikas cūku mēra uzliesmojums, tagad arī putnu gripas draudi u.c.) lauksaimniekiem ne vienmēr ir iespējams uzreiz nomaksāt visus nodokļus, tāpēc būtu sagaidāma VID pretimnākšana. “Mēs aicinām VID mazāk likt sodus, bet vairāk skaidrot. Bieži vien problēma ir nevis vēlme nemaksāt nodokļus, bet nepietiekamas zināšanas,” sacīja zemkopības ministrs Jānis Dūklavs. VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule bija vienisprātis ar zemkopības ministru, sakot, ka viena no VID prioritātēm ir klientu konsultēšana un palīdzības sniegšana jautājumos par nodokļu nomaksu, it īpaši, ja lauksaimnieki ir cietuši zaudējumus nepārvaramas varas dēļ, kā tas šobrīd ir ar saimniecībām, kas cietušas ĀCM uzliesmojumā.

 

VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule piekrita darba grupā par elektronisko pavadzīmju ieviešanu iesaistīt lauksaimnieku organizāciju un Zemkopības ministrijas speciālistus, jo elektronisko pavadzīmju ieviešana būtu viens no veidiem, kā mazināt ēnu ekonomiku, kas, kā zināms, negatīvi ietekmē Latvijas lauksaimnieku konkurētspēju.

 

Tikšanās laikā zemkopības ministrs Jānis Dūklavs un VID ģenerāldirektore Ilze Cīrule pārrunāja arī jautājumus par nesen ieviesto tā saucamo PVN apgrieztās maksāšanas kartību par graudaugu un tehnisko kultūru piegādēm. VID ģenerāldirektore zemkopības ministru informēja, ka VID, zinot par lauksaimnieku darba specifiku, cenšas PVN atmaksas zemniekiem veikt ātrāk.
_________________________
Informāciju sagatavoja: Dagnija Muceniece
Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
tālrunis: 67027070; mob.: 26534104
e-pasts: Dagnija.Muceniece@zm.gov.lv.