Interesanti

Bricis jau ļoti laicīgi iedzīvotājiem paziņo, kād laiks patiesībā mūs gaida līdz Septembra beigām!

Ja kopumā esošais laiks vēl iepriekš bija tik tiešām salīdzinoši patīkams un silts, tad jau tuvākajās dienās laiks nedaudz mainīsies, taču ne ievērojami daudz, lai būtu tik ļoti krasas atšķirības, kā tas bija vēl pirms aptuveni nedēļas. Taču atskatoties uz septembri kopumā, laiks ir ievērojami vēsāks, nekā sākotnēji tika prognozēts. Septembris vairāk līdzinās vēsam oktobrim un tas visiem noteikti ir jāņem vērā lūkojoties uz gaidāmo laiku turpmākajās dienās un nedēļās. Tāpēc laiks ielūkoties, kas mūs sagaida turpmāk.

Līdz septembra beigām lielas laikapstākļu izmaiņas netiek prognozētas. Šajās brīvdienās naktis būs aukstas, gaisa temperatūrai Latvijas lielākajā daļā noslīdot līdz 0…5 grādiem, bet piekrastē nedaudz siltāk. Daudzviet zāles augstumos gaidāms sals. Gaisa temperatūra pēcpusdienā Kurzemē, Zemgalē un Rīgas apkārtnēs paaugstināsies līdz 11…14 grādiem, maksimāli 15…16 grādi. Tomēr noteikti jautāsiet, kā ar gaidāmo laiku turpmāk, vai tiešām gaidāms tik auksts laiks jau tuvākajās pāris dienās?

Valsts centrālajā reģionā un Kurzemē brīvdienās iespējams novērot lietus mākoņu veidošanos. Nākamajā nedēļā laikapstākļi saglabāsies salīdzinoši līdzīgi. No dienvidiem ieplūdīs nedaudz siltāka gaisa masa, taču lielākā daļa izmaiņu būs minimālas. Naktis kļūs nedaudz siltākas, taču lielākoties dienas būs mākoņainas un lietainas.

Paredzams, ka šīs izmaiņas lielākajā daļā vietu temperatūru mainīs tikai par 1 līdz 2 grādiem. Ja mākoņu būs mazāk, vietām varētu būt neliela temperatūras paaugstināšanās. Tomēr jārēķinās, ka naktīs būs krietni aukstāks, līdz ar to salnas no rītiem varētu būt lielā daļā valsts teritorijas, ko noteikti jāņem pamatīgi vērā arī visiem autovadītājiem zinot, ka tuvojas ziemas sezona.

Sagaidāms, ka oktobra sākums būs siltāks nekā parasti, pateicoties ilgāka termiņa prognozēm. Jāņem vērā, ka arī konkrētās dienu starpās būs sagaidāmas lietavas, kuru rezultātā noteikti veidosies rudens pelēkā un dubļainā masa. Šī iemesla dēļ noteikti jau laikus vajadzētu sagatavoties, kā arī laicīgi pie sāniem turēt lietussargu, lai nesanāk kārtīgi izmirkt. Esiet uzmanīgi un noteikti aplūkojiet jaunākās laika prognozes, lai vienmēr efektīvi varētu saplānot savu gaidāmo laiku un neiekļūtu lietavās.