Interesanti

Tiek publicētas pirmās bildes, kā Irānas karavīri patiesībā tur gūstā visu britu tankkuģa komandu!

Atsaucoties uz Irānas ziņu aģentūru “Fars”, ir pieejams fotoattēls no tankkuģa, kuru nedēļas nogalē aizturēja Irānas Revolucionārā gvarde. Fotoattēlā redzama sagūstītā kuģa apkalpe. Aizturēšanas brīdī uz kuģa atradušies 23 apkalpes locekļi, tajā skaitā arī Latvijas valstspiederīgais, kas uz kuģa strādājis par kapteiņa vecāko palīgu.Edgars Rinkēvičs, Latvijas ārlietu ministrs, atsaucoties uz notikušo, stāsta, ka pagaidām jāapbruņojas ar pacietību.

Šajā situācijā daudz kas ir atkarīgs no valstu politiskajām attiecībām un to gaitas. Ministrs arī paudis, ka šāda veida kuģu sagrābšana nav pieņemama un situācija nebūt nav tā vienkāršākā, jo notikušais iespējams ir Irānas atbilde uz viņiem piederošā tankkuģa arestu Gibraltārā. Šis kuģis tiek vainots pret Sīriju vērsto sankciju pārkāpšanā.

Ministrs varēja apstiprināt, ka šobrīd ne Latvijas, ne Somijas vēstniecību diplomātiem, ne arī citu valstu pārstāvjiem, nav izdevies sazināties ar kuģa apkalpi un līdz ar to nekāds progress nav novērojams.

Latvijas ārlietu ministrs uzsvēra, ka Latvijas ārlietu dienests turpina darīt visu iespējamo, taču jāņem vērā, ka daudz kas ir atkarīgs no dažādiem politiskajiem notikumiem, tajā skaitā arī Irānas tankkuģa lietas virzības, kas šobrīd ir aizturēts Gibraltārā.

Šķir nākamo lapu un lasi raksta turpinājumu