Interesanti

Kādēļ nekādā gadījumā Tu nedrīksti mest saldētus pelmeņus verdošā ūdenī…

Lielākā daļa cilvēku par šo vispār pat nav aizdomājušies, tomēr dzīvē pierādās, ka arī šī mazā stāsta daļa ir gana nozīmīga, kas var sabojāt Jūsu skaistās brokastis, pusdienas, vai pat vakariņas. Tas ir vienkārši pieradums par kuru neviens tā īsti nav aizdomājies, jo kas gan tur grūts? Iemests saldētus pelemņus verdošā ūdenī…

Neskatoties tikai uz saldētiem pelmeņiem, bieži vien tas notiek arī ar cita tipa saldētiem produktiem, kuri tiek iemesti verdošā ūdenī un beigās sūdzamies par to, ka garša nav laba un, ka pelmeņi, piemēram, ir pārplīsuši un neturas kopā un viss ir atdalījies un beigās uzpelda gaļa un mīkla pavisam atsevišķi.

Vai kādreiz vispār par to kaut uz brīdi esat aizdomājušies? Visticamāk, ka nē, jo Jums vienkārši gribas ēst un Jūs vairs neiespringtat uz dažādiem sīkumiem, kas Jums traucētu ilgi gatavoto maltīti ar super gardajiem pelmeņiem. Tomēr laiks tam beidzot pievērst uzmanību, lai nākotnē tas vairāk neatkārtotos, jo tas ir ļoti svarīgi, lai arī tas ir tikai mazs sīkums.

Tas ir krietni vienkāršāk, nekā varētu likties. Atbilde ir pavisam vienkārša – Viss slēpjas temperatūras milzīgajā starpībā. Sasaldēti pelmeņi daudz ātrā izplešas verdošā ūdenī, jo ir sasaldēti, līdz ar to piebriest un pat var pārsprāgt tā mīkla, tādējādi gaļa no tās burtiski izpeld ārā un ar to viss arī beidzas.

Šie saldētie pusfabrikāti ir pavisam sausi un vispār nav elastīgi, tieši tāpēc, kad mīkla sāk izplesties, tā plīst un pelmeņi vienkārši no mīklas atdalās un plīst. Ciete, kas ir uz pelmeņu mīklas, sāk palikt ļoti lipīga jeb ķepīga un līdz ar to paši pelmeņi sāk lipt kopā vienam ar otru.

Šī iemesla dēļ ļoti svarīgi būtu atcerēties to, ka pirms pelmeņu vārīšana noteikti saldēties pusfabrikāti ir jāizņem no saldētas un tiem vajadzētu sasniegt optimālo temperatūru, lai tos pareizi un droši varētu uzvārīt. Tieši pirms vārīšanas pelmeņus ieteicams vārīt pāris minūtes remdenā ūdenī. Tad mīkla paliks krietni mīkstāka un vārdot pelmeņus tā vairs neplaisās un pelmeņi būs skaisti un garšīgi.