Interesanti

“Mēs Nespējam noticēt, ka viņa vairs nav mūsu starpā!” Mūžībā devies viens no Latvijas izcilākajiem cilvēkiem!

Lai arī cik ļoti tas nebūtu skumji, bet jau atkal Latviju ir satricinājusi pavisam skumja vēsts par cilvēku, kas ir ļoti labi pazīstams lielākajai daļai iedzīvotāju. Taču arī šoreiz neskatoties uz svētku momentu un esošo laika situācijā, tas itin nemaz nav jauki, ņemot vēra, cik daudz šis cilvēks bija devis ne tikai Latvijai, bet arī pasaulei. Tas ir milzīgs zaudējums mums visiem, taču laiks arī aplūkot to, kas tieši ir šis cilvēks un kas attiecīgi notika.

Jāņem vērā, ka lielākā daļa, kas zina šo cilvēku teiks tikai pašus labākos vārdus, jo tieši šis cilvēks sniedza palīdzīgu roku ikvienam, kam to vajadzēja, pat ja pašam nebija laika. Tas ir vairāk nekā apbrīnojami un fantastiski, ka šādi cilvēki joprojām ir mūsu starpā un spēja izmainīt esošos priekšstatus par dzīvi. Par spīti visam, bet tas, diemžēl ir noticis un tagad varam tikai pieminēt pašu labāko, ko šis cilvēks ir darījis visu mūsu labā.

Mūžībā ir devies bijušais vēstnieks Jānis Eichmanis, kas Latvijai bija devis ļoti lielu daļu laiku no savas dzīves. Šajā situācijā nāca klajā par Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičš, kurš Tviterī izteica visdziļāko līdzjūtību ģimenei. Tās ir lielas skumjas arī Latvijai, taču tur neko vairs nav iespējams mainīts. “Eichmanis bija ne tikai profesionāls, atsaucīgs, bet arī gādīgs kolēģis, kurš vienmēr sniedza milzu ieguldījumu mūsu diplomātiskajā dienesta izveidē un tā attīstībā,” izteicās ministrs.

Tieši viņš Ārlietu ministrijā sāka strādāt jau tālajā 1993. gadā, kā ASV departamenta galvenais direktors. Viņš kā vēstnieks pildīja prezidenta ārlietu padomnieka pienākumus un pildīja Latvijas vēstniecības ASV vietnieka pienākumus, kas ir ļoti atbildīgs darbs. Jau no 2004. līdz 2007. gadam Eichmanis bija ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Grieķijā, bet vienlaikus bija arī ārkārtējais pilnvarotais vēstnieks Bosnijā, Kiprā un Hercegovinā.

Pavisam milzīgs izaicinājums bija vēstnieka kadence NATO no 2006. līdz 2011 .gadam. Pie tam no 2011. līdz 2015. gadam Eichmanis pildīja arī pienākumus Spānijā un vēl klāt bija nerezidējošais vēstnieks Andorā! Vai varat to iedomāties? Par milzīgajiem nopelniem un ieguldījumu Latvijas vidē un kopējā integrācijā Eiropas Savienībā, kā arī NATO Eichmanis saņēmis vairākus augsta līmeņa apbalvojumus – Viestra 2. Sķiras ordeni un 2. šķiras Nopelnu krustu.