Interesanti, Neticami, Šokējoši

Pavisam pēkšņā un negaidītā nāvē prom devies Latvijā ļoti pazīstams un tautā iemīlēts cilvēks

Kā mēs visi zinām, pasauli ir pametis bijušais Saeimas deputāts Pēteris Tabūns, kuram bija 83 gadi, un viņa ģimene jutās skumja par pašreizējo un pagātnes situāciju un informēja apkārtējos par notikušo situāciju.

Konkrētajā aģentūras LETA arhībā ir zināms tas, ka Tabūns dzimis 1937. gada 20. janvārī Mežvidu pagasta Annasmuižas Ludzas rajonā. Šī ir lauksaimnieku ģimene ar astoņiem bērniem, tāpēc šī ģimene bija viena no lielākajām apkārtnē un līdz ar to, tiešām daudzi viņus pazina.

Pēteris Tabūns pirmo reizi absolvēja Latvijas Universitāti 1970. gadā, specializējoties žurnālistikā. Pēc tam viņš vairāk nekā 20 gadus strādāja presē un vēlāk bija arī slavenais Latvijas Radio galvenais redaktors un komentētājs, ko zināja teju visa Latvija 1993. gadā viņš tika ievēlēts par piekto Saeimu no Latvijas Nacionālās neatkarības kustības saraksta.

Viņš piedalījās arī 10. Saeimas vēlēšanās, no LNNK Visu līgu saraksta-Latvija-Dzimtene un Brīvība, taču, neskatoties uz to, viņš netika ievēlēts. Nesen 2018. gadā Tabūna izdeva grāmatu ar nosaukumu “Latvijas dzīves stratēģija”. Šī grāmata pilnībā atspoguļo neatkarības atjaunošanas perioda un visas valsts notikumus. Grāmatā ir arī komentāri, kas tika pārraidīti pa radio “Atmodas” periodā.