Interesanti

Tiesu izpildītājs atstāja sirmgalvi gan bez dzīvokļa, gan naudas – Kas ar nelieti notiks tagad

Latvijas tiesu izpildītāja patvaļa turpinās! Uzņēmuma pārstāvis Krists Laiškalns sacīja, ka pēc šokējošā stāsta par tiesneša Rolanda Feinberga rīcību 89 gadus vecā kundze zaudēja savu dzīvokli un naudu. -28 000 eiro, SIA “Rīgasnamupārvaldnieks” (RNP) pārtrauca sadarbību ar viņiem.

Leiškalns paziņoja : “Runājot par plašsaziņas līdzekļos izskanējušo informāciju par zvērināta virsnieka Rolanda Vīnberga negodprātīgo rīcību parādu piedziņas procesā un uzsāktajos kriminālprocesos, RNP komiteja nolēma nesākt jaunas parādu piedziņas lietas, kamēr nav noskaidroti visi apstākļi.”

RNP direktoru padomes priekšsēdētājs Ronalds Neimanis sacīja: “Netiks pieļauta negodīga prakse parādu piedziņas procesā. RNP klientiem ir jānodrošina, lai parādu piedziņā tiktu izmantotas tikai faktiskas un juridiskas metodes.

“Jaunā RNP valde atzina, ka parādnieku ir daudz, un pagājušā gada nogalē sāka formulēt jaunu debitoru parādu politiku. R. Neimanis sacīja, ka sadarbībai ar parādniekiem jābūt caurspīdīgai, likumīgai un visiem saprotamai. Leiškalns informēja, ka RNP jaunā debitoru parādu politika tiks pabeigta tuvāko divu mēnešu laikā, un darbs ar parādniekiem tiks sistematizēts.

Kas tad īsti tieši notika?
Kopš pagājušā gadsimta vidus Eleonora Ļaksa dzīvo divu guļamistabu dzīvoklī Lugažuielā Rīgā. Daudzus gadus pensionāre ir dzīvojis viens, jo dzīvesbiedrs ir aizgājis mūžībā un viņai nav bērnu. Pirmais Ļaksas parāds RNP tika samaksāts pirms astoņiem gadiem, taču viņiem to izdevās atrisināt. Pēdējo gadu laikā veselības stāvokļa pasliktināšanās dēļ viņai ir grūti pārvietoties, un vientuļie vecāka gadagājuma cilvēki aizvien mazāk pamet māju, aizmirstot regulāri maksāt par komunālajiem pakalpojumiem. Plāns informēja, ka RNP pirms diviem gadiem vērsās tiesā ar parādu.

Kopējais parāds ir nedaudz lielāks par 1000 eiro. Spriedums ir par labu RNP, un sprieduma izpilde ir zvērināta Veinberga pārziņā.

Saskaņā ar “Nekā personīga” teikto, lai arī viņam ir tiesības pārbaudīt parādnieka kontus (parāda atgūšanas brīdī aptuveni 8 000 eiro), tiesu izpildītājs naudu no kontiem neizņēma, bet izsolīja vecā vīrieša vienīgo māju.

Pensionāres dzīvoklis publiskā izsolē tika pārdots par 30 700 eiro. Plānā tika uzsvērts, ka tad, kad Lasass bija parādā RNP parādu, tiesu izpildītājam atlikusī nauda bija jāpārskaita uz pensionāra kontu, taču tas nenotika.

Tāla radinieka mazmeita, māsa, tīrīja pensionāres dzīvokli un atrada vairākus dokumentus, tostarp rēķinu. Tajā teikts, ka aprīlī, divus mēnešus pēc izsoles apstiprināšanas tiesā, pensionāre aizņēmās 28 000 eiro no 30 gadus vecās Kristīnas Lucenko. Summa ir tāda pati kā summa, kas paliek, pārdodot dzīvokli, un tiesu izpildītājam tā jāpārskaita pensionāram, norādot, ka “Nekā Personīga”

Rēķins esot izrakstīts Imantā, kad sirmgalvis vairs nevarēja viens pats pamest māju. Saskaņā ar plānu bez stingras parakstu pārbaudes var redzēt, ka Leksa neparakstīja melnrakstu, bet kāds neveikli mēģināja atdarināt viņas parakstu.

Divas nedēļas pēc vekseļa Luceno pieprasīja naudu atdot notārei Ingai Muciņai un pēc tam atgriezās tiesā. Lieta atkal nonāca Veinbergas Francijā. Neviena amatpersona nepārbaudīja viltojumu rēķinā, un Veinbergs noguldīja 28 000 eiro Lielbritānijas Luxenko kontā.

“Nav neviena indivīda” nozīmē, ka tas nav pirmais plāns. Šajā plānā neliels parāds radīs māju zaudējumus vai ievērojamus naudas zaudējumus, un centrālais skaitlis ir Francs Veinbergs. Viņa rīcību ir novērtējusi arī Tieslietu ministrija.