Interesanti

Toms Bricis nācis klajā ar nepatīkamu vēsti par to, kas mūs sagaida rīt un brīvdienās!

Jāņem vērā, ka milzīgais aukstums ir atkāpies, tomēr daudzviet Latvijā ik pa laiciņam joprojām uzsnieg sniegs un jāņem vērā, ka tas tā vēl var turpināties, tomēr kas mūs īsti sagaida nedēļas izskaņā? Jau šodien un rīt diezgan krasi turpinās aukstās temperatūras pazemināšanās. Daudzviet valsts robežā naktī gaidāms slapjš sniegs, kas atkal veidos pamtīgi uzsalušu kārtiņu, kas bīstama ne tikai gājējiem, bet arī autovadītājiem.

Ja runa iet par piektdienu, tad temperatūra nakts gaitā noslīdēs jau zem -7 grādiem, vietām Vidzemē pat līdz -10 grādiem, veidojot stindzinošu aukstumu, taču dienas gaitā temperatūra diez ko daudz neatšķirsies, jo daudzviet gaidāms līz pat -5 grādiem. Pati nepatīkamākā situācija sāksies brīvdienās, kad gaisa temperatūra kļūs vēl nepatīkamāka, līdz ar to, jau laicīgi jāsāk domāt, kā atkal sagatavoties nelielajam aukstuma vilnim, ko varēsim izjust tik tiešām ļoti pamatīgi.

Tieši brīvdienās gaisa temperatūra noslīdēs līdz pat -10 grādiem, tomēr jāņem vērā, ka dažviet joprojām gaidāma neliela sniega sega, tomēr salīdzinot ar to, kas bija iepriekš, par pamatīgu sniegu tuvakajā laikā noteikti varam aizmirst un labi vien ir, jo pašlaik daudzviet ir milzīgi plūdi, kuri nav konotrolējami, līdz ar to papildus sniega sega diez, ko šo situāciju neuzlabotu. Tomēr neskatoties uz to, jaunumi ir saistāmi arī par Kurzemi un Zemgali.

Tieši šeit vietām jau pamatīga sniega un ledus kārta jau būs nokususi, taču slikta ziņa ir ta, ka tā atkal veidosies no jauna, jo nedēļas otrajā pusē, nākamnedēļ gaidāms biežāks sniegs un arī lietus. Krietni vairāk nokrišņu būs tieši Kurzemē. Jāņem gan vērā, ka līdzīga situācija būs visu nedēļas otro pusi.

Viss mainīsies nākamās nedēļas beigās, kad pēdējā nedēļas izskaņā pamatīgi pacelsies gaisa temperatūra un ļoti krasi veidosies atkusnis, kurš no jauna izveidos bīstami apledojošus ceļus un daudzviet atkal būs sagaidāmi plūdi, kad pa šo nedēļu jau nedaudz norimsies. Brauciet uzmanīgi un noteikti ieturiet pamatīgu distanci, jo slīdēšanas garums ir daudz, daudz lielāks par vienkārši lietu.

Avots