Interesanti

Ziema tuvojas! “Cilvēkus brīdina par nākamās nedēļas lielo salu un gaidāmo sniegu!”

Nav noslēpums, ka šī gada rudens pirmā puse tik tiešām ir bijusi patīkami silta un bez liekiem izņēmumiem jāsaka, ka daudzviet valstī tikuši pārspēti pat siltuma rekordi, tomēr šajā gadījumā nedrīkstam aizmirst, ka ziema ir burtiski jau klāt, jo ir zināma prognoze par to, kas mūs sagaida nākamnedēļ un kā tiek ziņots, tad tā būs tik tiešām auksts un to visu pieminot gaidāms arī sniegs, kurš dažviet var izveidot par zināmu kārtu, bet par to jau zemāk.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteorloģijas centra galvenā Hidrometeoroloģisko prognožu nodaļas vadītājas Laura Krūmiņa pastāstījusi to, ka iespējams, jau tuvakajās nedēļas nogalē un nākamajā nedēļā varēsim priecāties par snigšanu un tas pat nav jāiztēlojas, jo temperatūra krasi slīdēs uz leju un šāda iespēja ne tikai pastāv, bet pastāv ar lielu varbūtību, šoreiz gan jāņem vērā, ka nākamnedēļ kļūs ievērojami aukstāks un šis būs tas brīdis, kad kārtīgi vajadzēs gatavoties gaidāmai ziemai.

“Pašlaik izvērtējot situāciju tuvākajam laika periodam, jāsaka, ka neliela varbūtība tik tiešām pastāv, ka pat tuvākajā nedēļas nogalē, varētu novērot mazliet slapja sniegs. Šāda tipa risks vairāk pastāv tieši Kurzemes pusē. Šajā gadījumā tas pavisam noteikti nebūs daudz un plašās teritorijās. Tā varbūtība vēl pagaidām nav tik augsta. Savukārt Kurzemē, Vidzemē varētu būt nedaudz slapja sniega, kas var mīties ar sniega graudiem, kopā ar lietu.”

Situāciju interesantāka paliek tieši nākamnedēļ. Turpmākie laikapstakļi nākamnedēļ būs diezgan dinamiski. Jau pirmdien pastāv tiešām liela varbūtība, ka Latvijā tiks novērots slapjš sniegs un snigšana. Tas atkal var būt tieši konkrētās vietās. Pastāv iespēja, ka var izveidoties pat neliela sniega kārtiņa, bet patreiz vēl nevar runāt par ļoti plašu vai intensīvu snigšanu.

Runājot par lielo aukstumu, 9. novembrī naktī gaidāms sals, pastāv iespēja, ka valsts teritorijā termometra stabiņš noslīdēs līdz – 5 grādu atzīmei. Kopumā Latvijas lielākajā daļā gaidāms salīdzinoši liels sals, bet Baltijas jūras piekrastē gaisa temperatūra varētu saglabāties ap 0 grādu atzīmes. Pašlaik atliek tikai uzdot jautājumu par to, vai lielais aukstums mitēsies vai turpināsies, tomēr to mēs jau ne tikai redzēsim, bet arī izjutūsim tuvākajās dienās.

Avots