Interesanti

“Mēs nevaram noticēt, ka tas patiešām ir noticis!” Mūžībā ir devusies viena no Latvijas izcilākajām personām!

Ja atskatāmies uz visu pēdējo nedēļas ieskatu, tad ir skumji to dzirdēt, bet mūžībā devušies tik daudz izcilu cilvēku visā pasaulē. Tieši pirms lielajiem pasaules svētkiem viss paliek tik skumīgi, ka tam pat grūti noticēt. Taču, kurš to būtu iedomājies, ka šādi var notikt ar Latvijas vienu no izcilākajām personām, kura tik ļoti daudz bija ieguldījusi Latvijas valstī un pacēlusi tās godu. Diemžēl, bet šajā situācijā tas ir noticis un tas patiešām skumdina mūs visus, jo tas nav godīgi!

Ļoti skumji, taču tieši šī nedēļas iesākumā mūžībā ir devusies 101 gadu vecumā Baušķeniece Lūcija Valtere. Lielākā daļa cilvēku varbūt viņu nezina pēc vārda, taču noteikti būs dzirdējuši viņas vārdus, izteikumus un frāzes. Šoreiz gan liela daļa cilvēku viņu bija iesaukuši par Valtermammu. Atvadīšanās notika 18. decembrī. Labi pazīstamā Lūcija tika apglabāta Ceraukstes pagasta Plūdoņa kapos.  Tomēr noteikti jautāsiet ar ko tad izcēlās šī sieviete un kāpēc viņa ir tik ļoti labi pazīstama? Izrādās, ka tas viss ir pavisam vienkārši un liela daļa to pat nemaz nenojauta!

Izdevniecība «Bauskas Dzīve» stāstu par L. Valtermammu veidojusi, strādājot ar viņas ģimenes locekļiem. Stāsts ar nosaukumu “Bauskas Dzīve” tika izlaists 2021. gada 10. martā. Mēs kopīgojam daļu no šī izdevuma teksta, lai jūs labāk izprastu stāstu. Lūcijai ir četri bērni; Rūdolfs ir jaunākais un pilda savas mātes palīdzētāja lomu. Šobrīd L Valteres dzīvības kokā ir 8 mazbērni, 13 mazmazbērni un 10 mazmazbērni. Jānis, Inta un Dzidra vairs nedzīvo; viņi aizgāja mūžībā pirms vairākiem gadiem.

Rūdolfs norādīja, ka viņa ģimenes vecmāmiņai ir vairāk nekā 100 gadu. Viņa māte dzīvoja vairāk nekā 100, bet māsa – 102 gadus. Viņi pārcēlās no savas dzimtās valsts Lietuvas uz Enburgu un pēc tam uz Bausku, kad kļuva par tur pārceltu vietu. Būdama pusaudze, kuru audzināja Ceraukstes saimnieki, jaunā sieviete savu dzīvi sāka kā kalpone. Vēlāk viņa strādāja par lopu gani un strādnieci laukos. Karš piespieda viņu visu strādāt ar lopiem un uz labības laukiem.

Lūcija, kura naktī patrulē mājā kā piena savācēja, atrod kaķi Osvaldu, kad viņa Arvīda prombūtnes laikā uzkopj māju. Pēc Arvīda nāves viņa nēsā piena krūzes un kannas pa māju, jo satiekas ar Osvaldu. Rūdolfs, Lūcijas jaunākais dēls, domā par savu māti kā par strādīgu un gādīgu vecāku. Viņa smagi strādāja, lai uzlabotu ģimenes dzīves apstākļus, veicot uzlabojumus viņu mājās. Padomju armijas okupācija izraisīja vienīgo atļauto zemes apstrādi, kā arī ierobežotu ganāmpulku skaitu.

Pateicoties savai nesatricināmajai ticībai, Lūcija ir izmantojusi Bībeli, lai cīnītos ar dēmoniem un ārstētu slimības vairāk nekā 80 gadus. Viņa pat ir palīdzējusi cilvēkiem pārvarēt grēku ar saviem gudrības vārdiem. Kad cilvēki cieš no sliktas veselības vai nelaimēm, viņi vēršas pie viņas pēc palīdzības. Un viņa arī palīdz cilvēkiem, kuri cīnās ar atkarībām, atbrīvoties no sāpēm un ciešanām.